• Znova sme o kus čistejší

Pri príležitosti medzinárodného dňa Zeme 22.4.2024 sme v spolupráci s mestom Hnúšťa podnikli aktivity zamerané pre ochranu a zveľadenie našej planéty. V ranných hodinách sme spolu so žiakmi pristúpili ku celoškolskému kvízu o ochrane prírody a separovaní, ktorý vyhrala Lucka Balagová. Následne sme pokosili a pohrabali trávu v priestoroch a okolí našej školy, vrátane priestorov STS a bývalého gymnázia. Žiaci obnovili naše skalky, vyzbierali odpad v blízkom okolí a prispeli k údržbe Lesoparku pre všetkých. Na námestí sme sa pýšili vydarenou výtvarnou prácou v podaní III.A. triedy.

• Efektívna komunikácia s klientom

Na predmete metódy sociálnej práce v odbore sociálno-výchovný pracovník si naši žiaci mali možnosť vyskúšať rôzne aktivity, ktoré boli zamerané na správnu a efektívnu komunikáciu s klientom. Skvalitnenie odborného vzdelávania s prípravou na prax sa nám darí aj vďaka veľmi dobrej spolupráce s Komunitným centrom v Hnúšti. Tentokrát nás navštívili pracovníčky komunitného centra Mgr. Mária Demeová a Michaela Oláhová, ktoré nám malými ukážkami priblížili ako prebieha komunikácia s klientom v praxi, poukázali na najčastejšie chyby, ku ktorým dochádza v komunikácii, čo je veľmi dôležité pre ďalšiu prax pre našich žiakov. Následne si prostredníctvom scénok vyskúšali a zahrali rôzne typy klientov. Na záver nám naša bývala absolventka, ktorá pracuje v komunitnom centre, porozprávala o svojej praxi, ktorú absolvovala počas štúdia na našej škole. Teší nás, že sa našim absolventom darí a navštívia n

• Cesta k úspechu

Čítanie kníh otvára dvere k úspechu, o čom sa presvedčila aj naša prváčka, ktorá sa zapojila do súťaže "Vráťme knihy do škôl." Žiaci našej školy sa tento rok po prvýkrát zapojili do tejto súťaže. Cieľom tejto súťaže bolo zvýšiť záujem mladých ľudí o čítanie kníh a tvorivé písanie ako dôležitý prvok osobnostného rozvoja.

V rámci kategórie stredných škôl vyhrala práve naša žiačka Alenka Oláhová. Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutočnilo 17.apríla 2024 v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene za účasti predsedu BBSK Ondreja Luntera.

• Stretli sme sa s Vladkom Strmeňom

Stretnutie s vojnovými veteránmi nie je už len bežným stretnutím. Je to zážitok presne tak, ako tomu bolo 11. apríla s pánom Vladkom Strmeňom v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Hnúšti. V spolupráci s Múzeom SNP v Banskej Bystrici a MsKS Hnúšťa sme usporiadali besedu pre všetky základné a stredné školy v Hnúšti a samozrejme pre verejnosť.

• Ocenenie ku Dňu učiteľov

Pri príležitosti Dňa učiteľov mesto Hnúšťa ocenilo našu pani učiteľku Ing. Janku Hlôškovú. Janka si 27.3.2024 prevzala ocenenie od primátora mesta za prínos v oblasti výchovy a vzdelávania. Je to vyznamenanie za jej dlhoročnú prácu v školstve, za jej zodpovednosť a prístup k žiakom. Janke srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

Štvrtok 25. 4. 2024