• Prevencia u nás v škole je dôležitá

• Pod pojmom prevencia drogových závislostí rozumieme predchádzanie problémom s drogami, ktoré sa môžu u žiaka objaviť, systematické pôsobenie na podmienky a príčiny tohto negatívneho javu. Získať dôveru žiaka, zhovárať sa so žiakmi vo vhodnej chvíli a byť pre žiakov vzorom je predpokladom cieľa prevencie – znížiť dopyt po drogách“.

Aj my na škole so žiakmi veľa komunikujeme, diskutujeme, pozývame rôznych odborníkov, vymýšľame rôzne aktivity, chodievame na výlety, exkurzie a samozrejme pracujeme aj po vyučovaní v záujmových krúžkoch.

Mgr. Janette Ferancová , výchovný poradca

Mgr. Tatiana Gecková, koordinátor prevencie  drogových závislostí

• Oznam – 2. kolo prijímacích skúšok

• Riaditeľ Strednej odbornej školy v Hnúšti vyhlasuje 2. kolo prijímacích skúšok pre školský rok 2022/2023, ktoré sa uskutoční dňa 21. júna 2022.

Voľné miesta v učebných odboroch:

• mechanik opravár – stroje a zariadenia – 1 miesto
            • tesár – 4 miesta (potrebné potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti)
            • krajčír – dámske odevy – 2 miesta

Bližšie informácie na telefónnom čísle 047/542 24 26, 0905 405 188.

• Svetový deň sklerózy multiplex

• Sclerosis multiplex (SM) alebo roztrúsená mozgovomiechová skleróza je zákerná porucha centrálneho nervového systému. Nervové vlákna, ktoré vedú signály do celého organizmu a zabezpečujú jeho správne fungovanie, sú obalené ochranným plášťom – myelínom.

V súčasnosti sa predpokladá, že sclerosis multiplex je autoimunitné ochorenie, ktoré spočíva práve v tom, že telo myelín mylne považuje za svojho nepriateľa. Prostredníctvom imunitného systému tak napáda samé seba, čím vznikajú tzv. demyelinizačné lézie a dochádza k poškodeniu prevodu nervových signálov.

Aj naši študenti v I.A, II.A a III.A sa oboznámili s týmto ochorením, pozreli si krátky dokument, príbehy ľudí, ktorí trpia sklerózou multiplex a pripravili si vlastné práce k téme.

Všetkým ľuďom, ktorí trpia sklerózou multiplex, želáme veľa energie v boji s týmto neľahkým ochorením.

• DEŇ MATIEK

• Deň matiek patrí medzi najdojemnejšie sviatky - pre každého človeka je jeho matka najdôležitejším človekom na svete. Od detstva až po posledné chvíle pred odchodom z tohto sveta si človek nesie v sebe jedinečný a neopakovateľný obraz svojej matky. Matky, ktorá všetko chápe, odpúšťa, vždy poľutuje a bude stále milovať svoje dieťa bez ohľadu na to, aké ono je.

Byť matkou znamená nechať svoj život obrátiť hore nohami a žiť ho pre druhých – pre naše deti. Byť matkou je vzácny dar...

Všetkým mamičkám želáme krásny deň.

• Eko deň

• Dnes, 2.mája sme si zorganizovali Eko deň. Upravili sme skalku, pozametali, pohrabali v areáli STS, strávili deň užitočne a spolu.

Mgr. L. Vančíková