• Účastníci ERASMUS+

• Po náročnom dvojdňovom výberovom konaní, ktoré prebiehalo v dňoch 13.-14.decembra 2022 sa odborná komisia v zložení: Ing. Miloš Mäsiar, Mgr. Juliána Dovalová, Mgr. Janette Ferancová a Gabriel Polčáni rozhodla, že zahraničnej stáže v Havířove sa v jarných mesiacoch zúčastnia:

Odbor sociálno-výchovný pracovník

1. Dušana Geňová
            2. Ružena Ruszoóvá
            3. Jorga Kovácsová
            4. Michaela Cabanová
            5. Dominika Szőkeová
            6. Kristína Vilhanová
            7. Nicolas Adamovič
            8. Jenifer Cibuľová

Odbor mechanik opravár-stroje a zariadenia

1. Dušan Marko
            2. Kristián Kvetko
            3. Michal Stieranka
            4. Rastislav Bíleš
            5. Marcel Marko

Odbor stolár

1. Rastislav Romšák
            2. Martin Šanta
            3. Adam Vredík

Všetkým vybratým žiakom gratulujeme a veríme, že našu školu budú vzorne reprezentovať. Zároveň sa chceme poďakovať aj ostatným žiakom, ktorí sa zúčastnili výberového konania.

Mgr. Juliána Dovalová, manažérka projektu Erasmus+

Viac info na  https://opat-s-nami18.webnode.sk/

• Dňa 22. decembra 2022 bude riaditeľské voľno.

Vyučovanie začína po vianočných prázdninách v pondelok 9. januára 2023.

• Mikuláš

• Dňa 7.12. 2022 prišiel aj nás navštíviť Mikuláš a jeho pomocníci anjelik a čert. Každého žiaka odmenil sladkým balíčkom, no čert sa rozhodol, že pomaľuje uhlíkom toho, kto sa neprezúva tak ako má. Všetci traja nezabudli navštíviť ani žiakov na praxi na STS. Celú akciu pre školu zorganizoval Školský parlament a zároveň ďakuje všetkým zúčastneným za pomoc a podporu pri organizovaní.

Miška Cabanová, predsedkyňa Školského parlamentu

• Mikulášsky turnaj v šípkach

• Dňa 6.12.2022 sa na škole uskutočnil turnaj v šípkach, ktorého sa zúčastnili žiaci všetkých ročníkov. Turnaj prebiehal v priestoroch školy a mal niekoľko kôl. V úvodných kolách súťažili medzi sebou žiaci jednotlivo za svoju triedu a následne všetky ročníky spolu.

Celý turnaj sa niesol vo vianočnom duchu. V pozadí hrali vianočné piesne a rovnako aj ceny pre výhercov boli v podobe sladkých odmien. Žiaci v sebe nezapreli súťaživého ducha, ale aj napriek tomu boli disciplinovaní, ohľaduplní a svojich spolužiakov povzbudzovali. Záver mikulášskeho turnaja tvorilo vyhlásenie prvých troch víťazných miest. Prvé miesto získala žiačka z III.A triedy. Druhé a rovnako aj tretie miesto patrilo žiakom z III.B triedy. Výhercovia si okrem už spomínaných sladkých cien odniesli aj diplomy s vianočnou tematikou. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme a výhercom ešte raz srdečne gratulujeme.

Mgr. Patrícia Košinová

• Mikulášska zbierka sladkostí pre Komunitné centrum v Hnúšti

• Naša škola zareagovala na výzvu Komunitného centra v Hnúšti a pustila sa do zbierania sladkostí, ktoré si niektoré rodiny môžu, a iné nemôžu, dovoliť. Sme radi, že sme zamestnancom KC mohli priniesť plnú škatuľu sladkostí, ktoré, ako dúfame, urobia ich prijímateľom - deťom radosť. Sami sme si nemysleli, že sa nám podarí vyzbierať až toľko sladkostí, že sme škatuľu každý tretí deň museli meniť za väčšiu a väčšiu až do dnešnej konečnej podoby. Ďakujeme všetkým žiakom a zamestnancom našej školy, ktorí sa do tejto sladkej zbierky zapojili, a tak pomohli spríjemniť deťom a ich rodinám Sviatok svätého Mikuláša.