• Školská literárna súťaž

• Študenti našej školy dostali možnosť zapojiť sa do literárnej súťaže, ktorá mala tému – láska. Žiaci mohli opisovať, uvažovať, písať príbehy, básne či vlastné názory k tejto téme. Do súťaže sa nakoniec prihlásilo 35 prác, niektoré kratšie, niektoré dlhšie, niektoré pozitívne, iné negatívnejšie, iné viac rozpísané, rozobraté, niektoré aj stručnejšie.

Súťaže sa mohol zúčastniť každý žiak našej školy, teda každý, kto mal čas a chuť. Študenti si mohli vybrať, či budú písať poéziu, alebo prózu. Poéziu písali nakoniec len 2 žiaci, konkrétne Natália z II. A a Alex z I. B. Všetky súťažné príspevky boli vyhodnotené, ale keďže najlepší môže byť iba jeden, tak najlepšia bola práca žiačky II. A triedy, Eriky Javorovej, ktorá dostala cenu vo forme pera, zápisníka a sladkej odmeny. Ďakujeme všetkým, ktorí boli ochotní sa našej školskej literárnej súťaže zúčastniť. Prehľad obsahovo najlepších prác uvádzame aj takto:

I. A – Eva K., Maroš O., Jorga K.

I. B – Alex A., Marian H.

II. A – Natália V., Erika J. (víťazka), Dominika R.

III. A – Nika R., Miška C., Emma B., Jenifer C.

IV. A – Eva K., Lucia R.

• Schránka mentora

• Vážení študenti,

s radosťou Vám oznamujeme, že sme vytvorili novú schránku mentora (vstupný vestibul, na ľavej stene), kde môžete vkladať svoje podnety, nápady a návrhy na zlepšenie našej spolupráce. Veríme, že spoločne dokážeme vytvoriť prostredie, ktoré bude pre vás ešte viac motivujúce a bude podporovať vaše učenie a sebarozvoj.

V schránke môžete zanechať svoje nápady a návrhy týkajúce sa spôsobu vyučovania, kvality výučby, podpory študentov alebo kariérnych príležitostí. Vaše nápady a návrhy budú zohľadnené a budú nám slúžiť ako cenný zdroj informácií pre ďalšiu spoluprácu.

Schránku môžete použiť kedykoľvek počas školského roka a vaše nápady a návrhy budú spracované s dôvernosťou. Veríme, že sa vám táto nová možnosť zapájať sa do tvorby nášho vzdelávacieho programu bude páčiť a budete ju aktívne využívať.

S pozdravom,

Jozef Mačuda

• Duálne vzdelávanie aj cez prázdniny

• Naši žiaci Kristián, Dušan, Michal a Alex z I.B v odbore mechanik opravár-stroje a zariadenia sa rozhodli, že využijú svoj voľný čas cez prázdniny  na vzdelávanie a nastúpili v rámci duálneho vzdelávania na prax v CSM Tisovec. Tešíme sa, že využili túto možnosť a chcú získať čo najviac praktických skúsenností do praxe.