• Networking mládežníckych skupín

•

Dňa 19.6.2023 sa niektorí členovia školského parlamentu SOŠ Hnúšťa zúčastnili akcie s názvom Networking mládežníckych skupín, ktorý sa konal v Žiari nad Hronom od rána do poobedňajších hodín. Stretnutia sa zúčastnilo niekoľko stredných a základných škôl z Banskobystrického kraja. Tento deň bol zameraný na vzájomné odovzdávanie si skúseností o akciách, ktoré sa na jednotlivých školách plánujú, ale aj na prezentáciu už zrealizovaných programov. Žiaci sa mali možnosť dozvedieť zaujímavé informácie o jednotlivých školských parlamentoch, ako fungujú a aké majú vízie do budúcna. Celý deň sa konal v pozitívnom duchu a okrem výborných nápadov, žiaci nadviazali aj nové priateľstvá. Veríme, že sa s niektorými školami ešte stretneme a opäť si odovzdáme nové postrehy či skúsenosti.

Na záver prikladám aj spätnú väzbu od žiakov, ktorí sa Networkingu zúčastnili:

„Zobrala som si z tejto akcii veľmi veľa nových vecí a skúseností. A že byť v parlamente nie je len tak. Cítila som sa v tej spoločnosti celkom dobre. Dúfam, že takýchto akcií bude omnoho viac.“                                                                                                                                                                                                       (Nelka, I.A.)

„Dalo mi to veľa nápadov do budúcna a víziu ako podnecovať žiakov k väčšej aktivite.  Taktiež sme sa obohatili o nové kreatívne nápady ako viac zviditeľniť školu.“

(Nicolas, III.A.)

„Včerajší deň mi dal do života nové poznatky, spoznala som nových ľudí a cítila som sa medzi nimi dobre. Naučila som sa lepšie komunikovať, počúvať iné názory a iné rady. Získala som nové informácie a aktivity, ktoré môžem realizovať aj na mojej škole pre mojich spolužiakov a žiakov inej triedy.“                                                                                                                                                                                                       (Eli, I.A.)

„Účasť na Networkingu mládežníckych skupín ma obohatilo novými nápadmi a víziami do budúcna. Tiež som spoznala ako fungujú školské parlamenty na iných školách. Prekvapilo ma, že spolupracujú s organizáciami a hlavne s projektom Erasmus+ na podporu všetkých ich projektov a začínam rozmýšľať, že to začneme robiť aj u nás na škole. Taktiež som nečakala, že nám budú vedieť pomôcť s rôznymi vecami a dajú nám veľa rád, za čo sme naozaj vďační.“                                                                                                                (Miška, III.A.)

Mgr. Patrícia Lengyelová