• Školská literárna súťaž

     • Študenti našej školy dostali možnosť zapojiť sa do literárnej súťaže, ktorá mala tému – láska. Žiaci mohli opisovať, uvažovať, písať príbehy, básne či vlastné názory k tejto téme. Do súťaže sa nakoniec prihlásilo 35 prác, niektoré kratšie, niektoré dlhšie, niektoré pozitívne, iné negatívnejšie, iné viac rozpísané, rozobraté, niektoré aj stručnejšie.

      Súťaže sa mohol zúčastniť každý žiak našej školy, teda každý, kto mal čas a chuť. Študenti si mohli vybrať, či budú písať poéziu, alebo prózu. Poéziu písali nakoniec len 2 žiaci, konkrétne Natália z II. A a Alex z I. B. Všetky súťažné príspevky boli vyhodnotené, ale keďže najlepší môže byť iba jeden, tak najlepšia bola práca žiačky II. A triedy, Eriky Javorovej, ktorá dostala cenu vo forme pera, zápisníka a sladkej odmeny. Ďakujeme všetkým, ktorí boli ochotní sa našej školskej literárnej súťaže zúčastniť. Prehľad obsahovo najlepších prác uvádzame aj takto:

      I. A – Eva K., Maroš O., Jorga K.

      I. B – Alex A., Marian H.

      II. A – Natália V., Erika J. (víťazka), Dominika R.

      III. A – Nika R., Miška C., Emma B., Jenifer C.

      IV. A – Eva K., Lucia R.

     • Schránka mentora

     • Vážení študenti,

      s radosťou Vám oznamujeme, že sme vytvorili novú schránku mentora (vstupný vestibul, na ľavej stene), kde môžete vkladať svoje podnety, nápady a návrhy na zlepšenie našej spolupráce. Veríme, že spoločne dokážeme vytvoriť prostredie, ktoré bude pre vás ešte viac motivujúce a bude podporovať vaše učenie a sebarozvoj.

      V schránke môžete zanechať svoje nápady a návrhy týkajúce sa spôsobu vyučovania, kvality výučby, podpory študentov alebo kariérnych príležitostí. Vaše nápady a návrhy budú zohľadnené a budú nám slúžiť ako cenný zdroj informácií pre ďalšiu spoluprácu.

      Schránku môžete použiť kedykoľvek počas školského roka a vaše nápady a návrhy budú spracované s dôvernosťou. Veríme, že sa vám táto nová možnosť zapájať sa do tvorby nášho vzdelávacieho programu bude páčiť a budete ju aktívne využívať.

       

      S pozdravom,

      Jozef Mačuda

     • Duálne vzdelávanie aj cez prázdniny

     • Naši žiaci Kristián, Dušan, Michal a Alex z I.B v odbore mechanik opravár-stroje a zariadenia sa rozhodli, že využijú svoj voľný čas cez prázdniny  na vzdelávanie a nastúpili v rámci duálneho vzdelávania na prax v CSM Tisovec. Tešíme sa, že využili túto možnosť a chcú získať čo najviac praktických skúsenností do praxe.

      Mgr. Janette Ferancová

     • Erasmus+ Príprava na odbornú prax

     • Príprava na odbornú stáž - "Opäť s nami"

      V rámci projektu Erasmus+ Opäť s nami naši žiaci v odbore  sociálno-výchovný pracovník zahájili prípravu na odbornú stáž do Havířova. Príprava trvala 2 dni. Prvý den pripravili plán aktivít a činností, ktorý je zameraný na pracovné, športové a vedomostné aktivity. Ďalej pripravili otázky k rôznym diskusným témam  pre seniorov. Druhý deň si aktivity vyskúšali a  pripravili pomôcky, ktoré sú dôležité pri aktivitách, ktoré si už o 2 týždne budú môcť vyskúšať v roznych zariadeniach.

      Aj napriek tomu, že máme jarné prázdniny, žiaci s dobrou náladou prišli do školy a v príjemnej atmosfére  strávili spoločný čas. Pracovali s elánom a chuťou, zodpovedne splnili svoje úlohy a ciele, ktoré sme si stanovili. 

      Mgr. Janette Ferancová

     • Základy programovania s micro:bitom

     • V stredu 22.2.2023 sa žiačky I.A, I.B a II.A triedy zúčastnili workshopu s názvom Základy programovania s micro:bitom, ktorý sa nám podarilo zorganizovať v spolupráci s OZ Aj Ty v IT. Naše žiačky sa tak mohli presvedčiť o tom, že hodina informatiky môže prebiehať aj trochu inak. Počas dvoch vyučovacích hodín lektor naučil žiačky naprogramovať si stavebnicu micro:bit. Lektor vysvetlil žiačkam spôsob, akým si naprogramujú svoj micro:bit, a to vďaka aplikácii, s ktorou celý čas pracovali. Každej žiačke sa podarilo nielen rozsvietiť, rozblikať svoju stavebnicu, ale aj  spustiť hudbu. Touto cestou sa ešte raz chceme poďakovať pani Lenke Ježík za sprostredkovanie workshopu a lektorovi za všetky užitočné informácie v oblasti programovania a práce s micro:bitom.

       

      Mgr. Juliána Dovalová

     • Krajčírky na exkurzii!

     • V rámci predmetu odevné materiály, sme si naplánovali exkurziu v metráži - predajni Lux Rimavská Sobota. Predajňa ponúka množstvo rôznych druhov tkanín, ktoré sme mohli ohliadnuť a ohmatať, čím sme si utvrdili učivo o vlastnostiach materiálov ako povrch, štruktúra a zloženie. Metráž ponúka rôzne druhy zipsov, nití, gombíkov a iných doplnkových a ozdobných produktov, ktoré nám pomáhajú veci ozdobiť alebo vylepšiť im funkciu. Zakúpili sme si materiál na zásterky a už teraz sa tešíme ako si ich budeme zhotovovať.

      Gabriela Medveďová, majsterka odborných predmetov

     • VALENTÍN

     • 14. februára sme oslávili tak ako sa na tento sviatok patrí! Školský parlament pripravil valentínsku poštu, a tak sme sa mohli potešiť krásnymi odkazmi, ktoré nám hneď spríjemnili ráno. Popritom sme sa vyobliekali tematicky – do červenej či ružovej. Na pamiatku sme sa vyfotili v tvare srdiečka, ale aj v pripravenom fotokútiku a tzv. Kiss Cam – vo vlastnoručne vyrobenom foto paneli. Celý deň sme ukončili valentínskym programom so zábavnými súťažami a vytancovali sa na valentínskej párty. Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa, že sme zažili pekný deň všetci spolu :) 

      Školský parlament pri SOŠ, Mgr. Lucia Vančíková

     • Báseň v štúrovčine

     • Niektorí žiaci našej školy sa v rámci Týždňa vedy a techniky zapojili do súťaže - báseň v štúrovčine. Túto súťaž vyhlásil Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra SAV a bolo do nej prihlásených 150 básní z celého Slovenska. U nás sa tejto súťaže mohol zúčastniť ktokoľvek, kto mal chuť a z I.A triedy sa do súťaže zapojili Jorga Kovácsová, Stanislav Giertl, Elena Cibuľová, Dorota Martinková. Z III.A triedy báseň v štúrovčine písali Nicolas Adamovič, Elena Radičová, Jenifer Cibuľová, Rebeka Dovalová, Nikola Romšáková. Veľmi nás potešilo, že báseň Dorotky s názvom Stále iďem bola výherná v 6. kategórii: viac ako 37 riadkov. Dorotke prišli výherné ceny priamo domov a naša škola dostala darček v podobe Retrográdneho slovníka súčasnej slovenčiny. Dorotke blahoželáme  a veríme, že podobných súťaží sa naši žiaci budú zúčastňovať aj v budúcnosti. Výhernú báseň si môžete aj prečítať a všimnite si, ako by to vyzeralo, keby sme štúrovčinu používali dnes:

      Stále iďem

      Aj keď iďem sám
      stále stojím, stále mám
      odhodlaňja, vitrvalosť
      rozbíjam ten dav
      sama proťi prúdu
      na piku luďja robja huhu.

      Zobuď sa zo sna
      hudba mocná
      stojím stojím
      stále vňímam
      stále tvorím
      stále píšem
      stále tvorím
      stále chcem napredovať
      stále to píšem a
      stále to hádžem
      stále stojím.

      Mám zapáleňje fakle
      ňemuožem odolať
      už fakt ňje všetko prostreďje
      v ktorom žiu zmizlo
      zňechuťiu sa krištál
      chuťiu velmi kislo
      istota oďišla
      zostalo len ťicho
      v hlave prázdno
      vimeňená.


      To je to správňe slovo
      milion vecí a
      ňespočetňe plánou
      po každom dňi to padá na dno
      dňeska dobrota je slabje slovo
      už to ňeexistuje a už to ňení ono
      preto zapisujem každje jedno slovo
      kebi bolo kebi
      tak žili bi sme v mjeri
      milion názorou
      aňi jeden správni
      žjadni hudobňík raper aňi básňik.

      Mgr. Jana Kožiaková

     • FUTBALOVÝ TURNAJ

     • Dňa 30.1.2023 sa na našej škole uskutočnil futbalový turnaj, ktorého sa zúčastnili žiaci všetkých ročníkov. V turnaji medzi sebou súťažili nie len chlapčenské družstvá, ale aj dievčenské. Konkrétne žiačky I.A súperili so žiačkami II.A triedy, kde po napínavom druhom polčase porazili prváčky a tým si zaslúžili krásne prvé miesto.

      Po dievčenskom futbale nastúpili na rad chlapci. Keďže boli celkovo 3 chlapčenské tímy,  v úvode bolo nevyhnutné vylosovať, kto sa zúčastní prvého zápasu. Napokon sa proti sebe ako prví postavili žiaci III.B a I.B, v ktorom vyhrali tretiaci. Výhercovia si napokon zahrali ešte s posledným tímom, ktorý tvorilo niekoľko žiakov I. D, II.B., III.A a I.A triedy. Opäť vyhrali žiaci III.B triedy a tým sa stali absolútnymi víťazmi futbalového turnaja. Na druhom mieste skončilo družstvo žiakov zložených z viacerých tried, tretie miesto v chlapčenskom tíme patrilo žiakom I.B triedy. Treba podotknúť, že všetci žiaci sa naozaj veľmi snažili a odohrali kvalitný futbal.

      Víťaz však môže byť len jeden a my teda na záver ešte raz srdečne gratulujeme žiačkam II.A za prvenstvo v dievčenskom futbale a žiakom III.B za prvenstvo v chlapčenskom futbale.

      Mgr. Patrícia Košinová

     • Známe osobnosti u nás na škole

     • Sme veľmi radi, že sme u nás na škole mohli privítať známe osobnosti z oblasti športu, šoubiznisu a filantropie. Bývalý tréner našej hokejovej reprezentácie p. Ján Filc nám porozprával o úspechoch, ktoré dosiahol, ale aj o motivácii a pevnej vôli, ktorá je dôležitá nielen v športe, ale aj v živote. Vrátili sme sa v čase a pozreli sme si spoločne zápas našich chlapcov, keď v roku 2002 získali zlato. Humorista Rasťo Piško zaspomínal na televízne a rozhlasové relácie, ako napríklad Apropo, Telecvoking, Pichli vidly, kde spoločne so svojimi kolegami boli úspešní. V závere sa nám prihovoril filantrop p. Peter Cvik, ktorý vybudoval v Kambodži detské domovy a financuje chudobné deti, aby sa mohli vzdelávať. Ďakujeme, že sme mohli prežiť príjemné spoločné chvíle. Touto cestou sa chceme poďakovať p. Márii Demeovej za sprostredkovanie besedy.

      Mgr. Janette Ferancová

     • Účastníci ERASMUS+

     • Po náročnom dvojdňovom výberovom konaní, ktoré prebiehalo v dňoch 13.-14.decembra 2022 sa odborná komisia v zložení: Ing. Miloš Mäsiar, Mgr. Juliána Dovalová, Mgr. Janette Ferancová a Gabriel Polčáni rozhodla, že zahraničnej stáže v Havířove sa v jarných mesiacoch zúčastnia:

      Odbor sociálno-výchovný pracovník

      1. Dušana Geňová
      2. Ružena Ruszoóvá
      3. Jorga Kovácsová
      4. Michaela Cabanová
      5. Dominika Szőkeová
      6. Kristína Vilhanová
      7. Nicolas Adamovič
      8. Jenifer Cibuľová

      Odbor mechanik opravár-stroje a zariadenia

      1. Dušan Marko
      2. Kristián Kvetko
      3. Michal Stieranka
      4. Rastislav Bíleš
      5. Marcel Marko

      Odbor stolár

      1. Rastislav Romšák
      2. Martin Šanta
      3. Adam Vredík

       

      Všetkým vybratým žiakom gratulujeme a veríme, že našu školu budú vzorne reprezentovať. Zároveň sa chceme poďakovať aj ostatným žiakom, ktorí sa zúčastnili výberového konania.

       

      Mgr. Juliána Dovalová, manažérka projektu Erasmus+

       

      Viac info na  https://opat-s-nami18.webnode.sk/

     • Riaditeľské voľno

     • Dňa 22. decembra 2022 bude riaditeľské voľno.

      Vyučovanie začína po vianočných prázdninách v pondelok 9. januára 2023.

     • Mikuláš

     • Dňa 7.12. 2022 prišiel aj nás navštíviť Mikuláš a jeho pomocníci anjelik a čert. Každého žiaka odmenil sladkým balíčkom, no čert sa rozhodol, že pomaľuje uhlíkom toho, kto sa neprezúva tak ako má. Všetci traja nezabudli navštíviť ani žiakov na praxi na STS. Celú akciu pre školu zorganizoval Školský parlament a zároveň ďakuje všetkým zúčastneným za pomoc a podporu pri organizovaní.

      Miška Cabanová, predsedkyňa Školského parlamentu

     • Mikulášsky turnaj v šípkach

     • Dňa 6.12.2022 sa na škole uskutočnil turnaj v šípkach, ktorého sa zúčastnili žiaci všetkých ročníkov. Turnaj prebiehal v priestoroch školy a mal niekoľko kôl. V úvodných kolách súťažili medzi sebou žiaci jednotlivo za svoju triedu a následne všetky ročníky spolu.

      Celý turnaj sa niesol vo vianočnom duchu. V pozadí hrali vianočné piesne a rovnako aj ceny pre výhercov boli v podobe sladkých odmien. Žiaci v sebe nezapreli súťaživého ducha, ale aj napriek tomu boli disciplinovaní, ohľaduplní a svojich spolužiakov povzbudzovali. Záver mikulášskeho turnaja tvorilo vyhlásenie prvých troch víťazných miest. Prvé miesto získala žiačka z III.A triedy. Druhé a rovnako aj tretie miesto patrilo žiakom z III.B triedy. Výhercovia si okrem už spomínaných sladkých cien odniesli aj diplomy s vianočnou tematikou. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme a výhercom ešte raz srdečne gratulujeme.

       

                                                                                                                Mgr. Patrícia Košinová

     • Mikulášska zbierka sladkostí pre Komunitné centrum v Hnúšti

     • Naša škola zareagovala na výzvu Komunitného centra v Hnúšti a pustila sa do zbierania sladkostí, ktoré si niektoré rodiny môžu, a iné nemôžu, dovoliť. Sme radi, že sme zamestnancom KC mohli priniesť plnú škatuľu sladkostí, ktoré, ako dúfame, urobia ich prijímateľom - deťom radosť. Sami sme si nemysleli, že sa nám podarí vyzbierať až toľko sladkostí, že sme škatuľu každý tretí deň museli meniť za väčšiu a väčšiu až do dnešnej konečnej podoby. Ďakujeme všetkým žiakom a zamestnancom našej školy, ktorí sa do tejto sladkej zbierky zapojili, a tak pomohli spríjemniť deťom a ich rodinám Sviatok svätého Mikuláša.

      Mgr. Jana Kožiaková

     • 30.11. Deň počítačovej bezpečnosti

     • Naši žiaci na hodine SPV a MEČ vytvorili plagáty s touto tematikou. Koncepcia počítačovej bezpečnosti spočíva v troch krokoch: prevencia - ochrana pred hrozbami, detekcia - odhalenie neoprávnenej činnosti a slabého miesta v systéme náprava - odstránenie slabého miesta v systéme.

      Mgr. Tatiana Gecková

   • Nadpis

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • Stredná odborná škola, Hlavná 425, 981 11 Hnúšťa
   • +421 475 422 426
   • Hlavná 425, 981 11 Hnúšťa Slovakia
   • 37956230
   • Ing. Miloš Mäsiar
   • +421 905 405 188 riaditel@soshnusta.sk
   • Gabriel Polčáni, +421 905 405 281
   • Nataša Chovancová, +421 905 499 751
   • Ľubica Ladiková, +421 475 422 426, +421 904 101 596 sekretariat@soshnusta.sk
   • Mgr. Janette Ferancová, +421 908 913 520 janette.ferancova@gmail.com j.ferancova@soshnusta.sk
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje