Dievčenské i chlapčenské družstvá sa po tretíkrát za sebou prebojovali na Majstrovstvá Slovenskej republiky stredných škôl v elektronických šípkach, ktoré sa tento rok konali 6. apríla v Tatranskej Lomnici.Už tento moment je úspechom pre našu malú školu. Tretíkrát sa malá výprava vracia domov so ziskom cenného kovu. Tento krát boli úspešnejšie dievčatá, ktoré si vybojovali v dramatických súbojoch tretie miesto. Chlapci podali tiež kvalitné výkony, ale na cenné kovy nedosiahli. Obe družstvá si počínali v základných skupinách spoľahlivo. Chlapci dvoma hneď víťazstvami ešte pred posledným duelom si zabezpečili postup do štvrťfinálových vyraďovacích súbojov. I dievčatá si zabezpečili postup do semifinále zo základnej skupiny, ale bolo to ťažšie, lebo pri rovnosti bodov všetkých družstiev skupiny rozhodovalo skóre o našom postupe.
Dievčatá v semifinále viedli, ale nakoniec v tesných záveroch nestačili na svoje súperky a do bojov o zlato nezasiahli. Zato sa v boji o bronz vypli k peknému výkonu a zdolali svoje súpeky, za čo im patrí tretie miesto. Chlapci vo štvrťfinále začali slabšie a prehrávali 3:5, následne však vyrovnali na 6:6. V posledných bojoch to bolo ako na hojdačke, raz mali navrch naši inokedy súper z Košíc, ktorý bol nakoniec úspešnejší. Aj tak si chlapci zaslúžia pochvalu za hodnotné umiestnenie delené 5.-8. miesto a za podané výkony.
Mgr. Štefan Majeský
