• Majstrovstvá SOŠ v streľbe zo vzduchovky

     •  

      Naši chlapci si vyskúšali a zmerali svoje sily v streľbe zo vzduchovky a tým si spríjemnili včerajšie popoludnie. Poradie prvých troch bolo nasledovné:

       

      1. miesto - A. Hronec, III. B

       

      2. miesto - Š. Kutliak, III. B

       

      3. miesto - M. Horváth, IV. A

       

     • Deň Zeme

     •  

      V piatok 20. apríla sme sa pustili do upratovania areálu školy, takisto sme pozbierali odpadky v okolí školy, zametali sme, hrabali, rýľovali, kopali, skrášľovali sme skalku, pleli sme, sadili nové kvety a stromy a k tomu sme vyrobili aj netradičné postavičky z plastových fliaš. Neskôr sme v kine pozerali zaujímavý a poučný dokument, ktorý nám tiež pripomenul prírodu, jej krásy a to, že ju treba vždy a za každých okolností chrániť. Ďakujeme všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a na upratovaní sa zúčastnili.

       

     • DEŇ NARCISOV

     • Dňa 13. apríla 2018 sa konala zbierka Ligy proti rakovine, do ktorej sa zapojila aj naša škola. Do ulíc nášho mesta vyšli dve hliadky žiakov, ktorým sa podarilo nazbierať do pokladničiek spolu 235,- Eur.

      Ďakujeme žiakom za ochotu osloviť občanov v Deň narcisov a všetkým darcom, ktorí finančne túto zbierku podporili.

     • Dievčatá vybojovali bronz

     • Dievčenské i chlapčenské družstvá sa po tretíkrát za sebou prebojovali na Majstrovstvá Slovenskej republiky stredných škôl v elektronických šípkach, ktoré sa tento rok  konali 6. apríla v Tatranskej Lomnici.Už tento moment je úspechom pre našu malú školu. Tretíkrát sa malá výprava vracia domov so ziskom cenného kovu. Tento krát boli úspešnejšie dievčatá, ktoré si vybojovali v dramatických súbojoch tretie miesto. Chlapci podali tiež kvalitné výkony, ale na cenné kovy nedosiahli. Obe družstvá si počínali v základných skupinách spoľahlivo. Chlapci dvoma hneď víťazstvami ešte pred posledným duelom si zabezpečili postup do štvrťfinálových vyraďovacích súbojov. I dievčatá si zabezpečili postup do semifinále zo základnej skupiny, ale bolo to ťažšie, lebo pri rovnosti bodov všetkých družstiev skupiny rozhodovalo skóre o našom postupe.

      Dievčatá v semifinále viedli, ale nakoniec v tesných záveroch nestačili na svoje súperky a do bojov o zlato nezasiahli. Zato sa v boji o bronz vypli k peknému výkonu a zdolali svoje súpeky, za čo im patrí tretie miesto. Chlapci vo štvrťfinále začali slabšie a prehrávali 3:5, následne však vyrovnali na 6:6. V posledných bojoch to bolo ako na hojdačke, raz mali navrch naši inokedy súper z Košíc, ktorý bol nakoniec úspešnejší. Aj tak si chlapci zaslúžia pochvalu za hodnotné umiestnenie delené 5.-8. miesto a za podané výkony.

      Mgr. Štefan Majeský

       

     • Výlet do Vysokých Tatier

     • Tento rok naša škola realizuje projekt „AKTÍVNE, SPRÁVNE, S DOBRÝM ÚMYSLOM“, ktorý je spolufinancovaný Ministerstvom vnútra SR. Projekt je zameraný na podporu prevencie kriminality, jeho aktivity sa okrem iného zameriavajú aj na zmysluplné trávenie voľného času detí a mládeže. Preto sme sa v pondelok, 19. 3. 2018, vybrali spolu so žiakmi ZŠ Nábrežie Rimavy do Vysokých Tatier. Všetko sa to dialo pod heslom: „Na dno síl a potom hore“. A, veru, hore sme sa aj dostali. Autobusom sme sa doviezli do Starého Smokovca a tam nás čakala cesta na Hrebienok. Niektorí sa  tam zviezli pozemnou lanovkou a niektorí si to poctivo „vyšlapali“. Na Hrebienku sme si pozreli ľadové sochy a ľadový kostol - Tatranský dóm. My, SOŠ-kári, sme mali cieľ pomerne vysoko – výstup na Zamkovského chatu. Cesta bola nenáročná, pekne vychodená, cestou sme stretli viacerých turistov, lyžiarov a aj horských nosičov, ktorí nás udivovali výškou a váhou svojho nákladu. Na Zamkovského chate (1475 m) sme si oddýchli, najedli a napili sme sa, aby sme načerpali silu na cestu späť. Mnohí študenti zažili a videli Tatry po prvýkrát a hoci viditeľnosť nebola ideálna, nám sa celá táto naša turistika veľmi páčila. Potvrdilo sa, že motivovať žiakov novými nápadmi na zmysluplné trávenie voľného času sa vyplatí.

     • Chlapci druhí a dievčatá tretie

     • Dievčatá i chlapci SOŠ Hnúšťa, pokračovali posledným tretím kolom kvalifikačných bojov M SR stredných škôl v elektronických šípkach, ktoré sa konali 15. 2. 2018 v Brezne a zakončili úspešne boje o účasť vo finále M SR. Chlapci po tuhých bojoch a tesnými víťazstvami sa dostali do finále, kde po prehratom súboji obsadili pekné 2. miesto. Toto víťazstvo im zabezpečilo účasť vo finále M SR.

      Dievčatá nastúpili znovu so zmenenou zostavou, keď k stáliciam družstva sa tentoraz úspešne pridala E. Alexová, ktorá perfektným výkonom pomohla družstvu k tretiemu miestu. Ziskom tretieho miesta si aj dievčatá zabezpečili postup vo finále M SR.

      Dievčatá mali v túto sezónu vynikajúce výsledky, raz boli druhé a dvakrát tretie. Chlapci sa zasa po prvom kole, keď boli poslední, vyhrabali zásluhou prvého a druhého miesta.

      Obe družstvá sa teraz musia zodpovedne pripravovať na svoju účasť na M SR 6. apríla 2018 v Tatranskej Lomnici. Chlapci obhajujú titul Majstra SR stredných škôl, čo nebude ľahká záležitosť. Tiež dievčatá čaká ťažká úloha veď vlani boli druhé, predvlani tretie a ako vravia chceli by skompletizovať svoju zbierku, chýba im zlatá.

      Ako bodovali: 

      T.Nagy 11 bodov, T.Hudec 8 body, M.Krajči 6 body, A.Hronec 13 bodov

      N.Pehenová 10 bodov,  G.Balciarová 5 bodov, E.Alexová 8 bodov

       

     • Deň otvorených dverí v SOŠ Hnúšťa

     • Dňa 7. 2. 2018 sme dokorán otvorili dvere  pre všetkých, ktorí  majú záujem v budúcnosti študovať  na našej škole, čiže hlavne pre žiakov 9. ročníkov základných škôl. Deň otvorených dverí je však určený aj pre rodičov, našich sympatizantov a priateľov, ale aj pre všetkých ľudí, ktorí majú záujem prísť sa do našej školy pozrieť. Žiakom sme poukazovali priestory školy, ukázali sme naše odborné učebne, predstavili sa pedagógovia, výkladom o škole a odboroch sa prezentovali nielen učitelia, ale aj sa aj súčasní študenti, robili sa rôzne aktivity, chlapci si mohli vyskúšať prácu s drevom, ručné obrábanie dreva, pílenie, meranie, rôzne strojárske výpočty a techniky. Dievčatá si vyskúšali prácu krajčírky, zoznámili sa so šijacím strojom, videli a ak mali záujem, tak si vyskúšali šitie rôznych textílií a dekoračných materiálov. Pre všetkých žiakov boli pripravené hravé aktivity ako interaktívne pexeso so slovenskými spisovateľmi, priraďovanie pojmov a definícií z literatúry a gramatiky, maľovanie antistresových obrázkov a mandál, hranie šípok a posilňovanie v našej školskej telocvični. Chceme sa veľmi pekne poďakovať žiakom, ktorí nás dnes navštívili, ich školám, že im to umožnili a všetkým, ktorí sa na tomto našom „otvorenom“ dni zúčastnili. A ak to niekto v tento deň nestihol, tak sa k nám môže prísť pozrieť inokedy, pretože naše dvere zostávajú otvorené po celý rok.

     • Vianočná burza nápadov a lásky v Rimavskej Sobote

     • Sme veľmi radi, že sa nám podarilo aj tento rok zúčastniť sa tohto predvianočného podujatia, urobiť radosť  ľudom našimi  ručne vyrábanými ozdobami o  ktoré sa zaslúžili naše  šikovné krajčírky prvého a druhého ročníka.

     • V II. kole kvalifikácie Majstrovstiev SR SŠ v elektronických šípkach sme opäť zabodovali

     • Dievčatá i chlapci našej školy 7. decembra 2017 pokračovali druhým kolom v kvalifikácii Majstrovstiev SR stredných škôl v elektronických šípkach. Najmä chlapčenské družstvo sa po prvom nezdarenom kole otočilo k dobrému o sto percent. Chlapci sa po tuhých bojoch a s tesnými víťazstvami dostali do finále, kde nezvládli súboj a museli opravovať, čo sa im aj podarilo. Po vysokej prehre s Hotelovou akadémiou z Brezna v oprave zdolali minulého víťaza z Dolného Kubína. Znova sa opakoval súboj s Hotelevou akadémiou, avšak súboj mal opačný výsledok, naši chlapci zabojovali a vyhrali nielen zápas, ale celý turnaj druhého kola, získali 1. miesto. Toto víťazstvo ich dostalo do boja o postup do finále Majstrovstiev SR.

      Dievčenské družstvo, oslabené o T. Makovú, sa dvoma víťazstvami prejovalo do finále turnaja, kde už nestačilo na svoje súperky. Avšak ziskom 3. miesta si upevnilo pozíciu na postup do finále Majstrovstiev SR na jar.

      Družstvo chlapcov bojovalo v zložení Tomáš Nagy, Tomáš Hudec, Michal Krajči, Arnold Hronec a Patrik Stano, družstvo dievčat v zložení Natália Pehenová, Gabriela Balciarová a Simona Melicherová.

      Všetkým držíme palce, aby sa im ich cieľ podarilo dosiahnuť a gratulujeme k 1. a 3. miestu.

      Mgr. Štefan Majeský

   • Nadpis

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • Stredná odborná škola, Hlavná 425, 981 11 Hnúšťa
   • +421 475 422 426
   • Hlavná 425, 981 11 Hnúšťa Slovakia
   • 37956230
   • Ing. Miloš Mäsiar
   • +421 905 405 188 riaditel@soshnusta.sk
   • Gabriel Polčáni, +421 905 405 281
   • Nataša Chovancová, +421 905 499 751
   • Ľubica Ladiková, +421 475 422 426, +421 904 101 596 sekretariat@soshnusta.sk
   • Mgr. Janette Ferancová, +421 908 913 520 janette.ferancova@gmail.com j.ferancova@soshnusta.sk
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje