Včera sa uskutočnilo vyhodnotenie XXI. ročníka literárnej súťaže Hrebendova kapsa a naša šikovná EVKA ZÁNOVÁ z 2.A triedy - autorka dvoch krásnych básničiek - obsadila prvé dve miesta v poézii vo svojej kategórii. Práce hodnotila spisovateľka pani Lena Riečanská, ktorá v príhovore hneď na začiatku odcitovala pár veršov z Evkinej básničky. Tešíme sa z jej úspechu a srdečne gratulujeme všetkým zúčastneným :) viac informácií o súťaži: https://mesto.hnusta.sk/mesto/kultura/kniznica-prof-pasiara/podujatia-kniznice/vyhodnotenie-xxi-rocnika-literarnej-sutaze-hrebendova-kapsa-2393sk.html?fbclid=IwAR16v0vp6PClw5X9Tojlo3zBGLlOMQUyyK5gyNokclKKke75bK4kY3vY9aI
Tu je Evkina víťazná básnička:
Vtáky na telegrafnom drôte
Prebudilo ma biele ráno teplým lúčom-
vyhralo boj nad spánkovým kúzlom.
Prijímam spomienky na svoje sny,
prichádzajú sťa z príjemnej hmly.
Sny- to je ríša kde nemožné je možným,
kde i čary sú spojené so životom tvojim.
Ja často snívam o tom jednom dni.
Z výšok chcem sledovať ľudské životy.
Bol som vtákom na telegrafnom drôte
Bol som ten, čo spieval o živote,
Bol som ten, čo nepoznal sklamanie,
Bol som ten, čo všetko vidí a vie.
Sloboda bola môj jediný sprievodca
Moja cesta nikdy nenájde konca!
Svetom letím, ako šíp vystrelený
Šťastným úsmevom som celý rozžiarený.
Najkrajšie dni sú tie, keď viete,
Že máte miesto, kde spočiniete.
Šťastím omámený natiahol som ruky
Z okna som zahliadol diaľavy a lúky...
Sny ozaj vedia, čo je vám najmilšie,
Ukážu životné predstavy najkrajšie.
Vybehol som na ulicu prezrieť si to miesto
Kde vtáky odlietajú z telegrafných drôtov.
Vybehol som von v srdci s istotou
Že vtáčia pieseň je ódou životov.