• Informácie a opatrenia súvisiace s COVID-19

• Oznam pre osoby vstupujúce do objektu školy a školského zariadenia

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom ochorenia COVID-19 (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, známky ochorenia tráviaceho traktu bolesť brucha, vracanie, hnačka), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy a školského zariadenia. Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať lekára.

Po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa/žiaka.

Návštevník školy a školského zariadenia môže vstúpiť len so súhlasom riaditeľa a musí sa preukázať „Písomným vyhlásením o bezpríznakovosti“ pre návštevníka (viď prílohy).

Priloha_c._1___vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx

Priloha_c._1a__Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_navstevnika.docx

Priloha_c._2_-_Oznamenie_o_vynimke_z_karanteny.docx

Informácie k hodnoteniu žiakov strednej odbornej školy v čase dištančného vzdelávania žiakov v I. polroku školského roka 2020/2021

Z dôvodu ukončenia prezenčnej formy vzdelávania a prechodu na dištančnú formu od 12.10.2020 nie je možné zabezpečiť výučbu niektorých vyučovacích premetov v potrebnom rozsahu a kvalite. Pri hodnotení týchto predmetov budeme postupovať podľa dokumentu „Usmernenie k hodnoteniu a klasifikácii prospechu a správania žiakov stredných škôl za prvý polrok školského roka 2020/2021“, ktoré vypracoval minister školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Rozhodnutím riaditeľa školy a po prerokovaní v pedagogickej rade školy nebudeme hodnotiť vyučovacie predmety podľa nasledovného zoznamu:

Zoznam predmetov

3-ročné učebné odbory

Telesná a športová výchova - všetky ročníky a odbory

Grafické systémy -  odbor stolár, mechanik opravár, 3. ročník

Konštrukcia strihov – odbor krajčír, dámske odevy, 2. ročník

Informatika – všetky učebné odbory, 1. a 2. ročník

4-ročný študijný odbor Sociálno-výchovný pracovník

Telesná a športová výchova - všetky ročníky

Informatika – 1. ročník

Metodika edukačných činnosti – 1. ročník

Sociálno-psychologický výcvik – 2. ročník

Aplikovaná informatika – 3. ročník

Výcvik komunikačných zručností – 3. ročník

Prax – 3. ročník

2-ročné nadstavbové odbory

Telesná a športová výchova - všetky ročníky a odbory

Informatika – všetky ročníky a odbory

Grafické systémy – 2. ročník študijný odbor Drevárska a nábytkárska výroba

Uvedené predmety budú hodnotené slovne „absolvoval/a“ resp. „neabsolvoval/a“

Hodnotenie a klasifikácia vyučovacieho predmetu Odborný výcvik vo všetkých učebných odboroch a ročníkoch:

Na základe usmernenia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR v prípade, že riaditeľ školy nezabezpečil počas prvého polroku realizáciu odbornej praxe alebo odborného výcviku u zamestnávateľa a nezabezpečil ju ani dištančne, žiak sa za prvý polrok nehodnotí a riaditeľ postupuje podľa § 56 ods. 1 školského zákona.

Hodnotenie ostatných vyučovacích predmetov, ktorých vyučovanie škola zabezpečuje dištančnou formou vzdelávania bude vyjadrené stupňami klasifikácie:

1. 1 – výborný
        2. 2 – chválitebný