• 3-ročný učebný odbor ukončené záverečnou skúškou (doklad o vzdelaní: vysvedčenie o záverečnej skúške, výučný list):

• Profil absolventa a jeho uplatnenie v praxi:

3355 H STOLÁR
          Učebný odbor stolár vďaka širokému spektru odborného vzdelávania, od prípravy technickej dokumentácie až po výrobu finálnych výrobkov - nábytku (úložný, sedací, stolový, lôžkový), stavebno-stolárskych výrobkov (dvere, okná, schody, podlahy, obklady) a iných aktuálnych požiadaviek trhu, taktiež aj získaným zručnostiam, praxi a výučnému listu, je odborom s veľmi širokým uplatnením.

Všeobecno-vzdelávacie predmety:
          slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk (anglický jazyk, nemecký jazyk), matematika, fyzika, občianska náuka, informatika, telesná výchova.
          Odborné predmety:
          ekonomika , úvod do sveta práce, odborné kreslenie, materiály, výrobné zariadenia, technológia, odborný výcvik.
          Voliteľné predmety:
          odpadové hospodárstvo, finančná gramotnosť, grafické systémy.

Možnosti uplatnenia absolventa: absolvent sa môže uplatniť v prevádzkach drevospracujúcich, v prevádzkach na výrobu nábytkov, bytových doplnkov, stavebno-stolárskych výrobkov, interiérových prvkov, rezbárskych, tesárskych, pri opravách a renováciách bytov a stavieb v súkromnom alebo štátnom sektore vo vlastnom prípadne rodinnom podnikaní doma, ale aj v zahraničí. Po úspešnom ukončení štúdia má možnosť pokračovať v dvojročnom nadstavbovom študijnom odbore drevárska a nábytkárska výroba.

Praktické vyučovanie:
          Praktické vyučovanie je realizované formou odborného výcviku v priestoroch vlastných dielní v SOŠ Hnúšťa a v drevárskych a stolárskych firmách, ktoré spĺňajú podmienky pre realizáciu praxe.

Duálne vzdelávanie:

V systéme duálneho vzdelávania spolupracujeme s firmou INDECO s.r.o. Rimavská Sobota