• 3-ročný učebný odbor ukončené záverečnou skúškou (doklad o vzdelaní: vysvedčenie o záverečnej skúške, výučný list):

• Profil absolventa a jeho uplatnenie v praxi:

3663 H TESÁR
          Absolvent tohto učebného odboru je schopný orientovať sa v projektovej dokumentácii, pozná vlastnosti stavebných materiálov a vie správne voliť technologické postupy prác, samostatne vykonávať odborné tesárske práce, ručne i strojovo opracovávať drevo, kovy, plasty a sadrokartón, zhotovovať a rozoberať lešenia, debnenia a nosné tesárske konštrukcie, ako napr. rampy, lávky, konštrukcie striech a drevených stropov.

Všeobecno-vzdelávacie predmety:
          slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk (anglický jazyk, nemecký jazyk), etická výchova (náboženská výchova), matematika, fyzika, občianska náuka, informatika, telesná a športová výchova.
          Odborné predmety:
          ekonomika , úvod do sveta práce, odborné kreslenie, materiály, výrobné zariadenia, technológia, stavebné kontrukcie, odborný výcvik.
          Voliteľné predmety:
          odpadové hospodárstvo, finančná gramotnosť, grafické systémy.

Možnosti uplatnenia absolventa: absolvent sa môže uplatniť v stavebných a dodávateľských firmách vykonávajúcich tesárske, debniace, lešenárske, montážne a kopáčske práce vrátane opráv a pri výrobe aj obnove stavieb v súkromnom alebo štátnom sektore vo vlastnom prípadne rodinnom podnikaní doma , ale aj v zahraničí. Po úspešnom ukončení štúdia, má možnosť pokračovať v dvojročnom nadstavbovom štúdiu stavebníctvo, alebo podnikanie v remeslách a službách.

Praktické vyučovanie:
          Praktické vyučovanie je realizované formou odborného výcviku v priestoroch dielní pre praktické vyučovanie v SOŠ Hnúšťa. Žiakov sa tiež snažíme v čo najväčšom rozsahu zapájať do prác na reálnych staveniskách, kde vykonávajú rôzne stavbárske práce podľa aktuálnych možností a potrieb a tiež schopností žiakov v rámci vlastnej podnikateľskej činnosti školy.